Roślinność oraz górskie krajobrazy Tatr i okolic zapierają dech w piersiach bez względu na porę roku. Jednak czas, kiedy ustąpią zimowe śniegi, drzewa ponownie zaczną się zielenić, a kwiaty wypuszczą pierwsze pąki, uroda Podhala jest jeszcze lepiej zauważalna. Wiosna jest więc idealnym momentem na obcowanie z górską przyrodą i spędzenie na południu Polski minimum weekendu lub zorganizowanie dłuższych wakacji.
Pola krokusów
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symbolów wiosny w polskich górach są krokusy. Te przepiękne fioletowe kwiaty przyciągają w Tatry turystów spragnionych bajkowych widoków i marzących o zdjęciach rodem z katalogów fotograficznych.
Specjalista z ośrodka wypoczynkowego Borowy Dwór – Biznes, Spa & Fun mówi: Pola kwitnących krokusów, albo inaczej szafranów można znaleźć w Dolinie Chochołowskiej. Zazwyczaj jest ich tam tak dużo, że trzeba uważać, aby żadnego nie podeptać. Drugim takim miejscem jest mniej uczęszczana Polana Kalatówki.
Okres kwitnienia szafranów trwa zazwyczaj 2 – 3 tygodnie, dlatego pragnąc doświadczyć takiego widoku trzeba szybko decydować się na przyjazd na Podhale. Zakwit nie odbywa się każdego roku o tej samej porze. Moment kwitnienia zależy od długości zimy i może przypaść na przełom marca i kwietnia, albo dopiero na ostatnie tygodnie kwietnia.
Aktywny wypoczynek
Wiosenny wypoczynek na Podhalu nieodłącznie wiąże się mniej lub bardziej wymagającymi wyprawami wzdłuż górskich szlaków. Okres od marca aż po maj będzie idealny na zdobywanie tatrzańskich szczytów, ponieważ zagwarantuje komfortową temperaturę do wspinaczki. Ponadto, budząca się do życia wiosenna roślinność sprawi, że pamiątkowe fotografie będą tętnić żywymi kolorami.
Jeśli piesze wycieczki nie wydają się atrakcyjne, na Podhalu jest również miejsce dla zwolenników turystyki na dwóch kółkach. Kolarze chwalą sobie dobrą infrastrukturę szlaków rowerowych wokół Tatr. Pozwalają na eksplorowanie piękna górskiej natury z zupełnie innej perspektywy.
Strefa relaksu
Po aktywnym dniu na szlaku, albo po zwiedzaniu stolicy polskich Tatr – Zakopanego, warto skorzystać z podhalańskich atrakcji, jakimi są termy i strefy SPA. Kąpiele w basenach termalnych okażą się wspaniałą formą relaksu, ale ich dodatkową zaletą są właściwości lecznicze. Poprawiają ogólną kondycję organizmu i wpływają na dobre samopoczucie.
Hotelowe strefy SPA są coraz bardziej urozmaicone. Można w nich skorzystać z sauny fińskiej, infrared, czy łaźni parowej, odprężyć się w jacuzzi lub poprawić krążenie wpływające na witalność dzięki beczce z lodowatą wodą.